Ste lekár, zubár, veterinár, klinika alebo domov dôchodcov? Využite náš špeciálny program pre zdravotníckych pracovníkov a získajte prístup k zľavám, špeciálnym akciám a informáciám pre zdravotníckych pracovníkov!!! Registrácia v našom e-shope TUa potom nám pošlite svoje identifikačné číslo na obchod@medicross.cz (do predmetu uveďte ''Zľava - profi'') a my vám nastavíme trvalú individuálnu zľavu na všetky nákupy.

Pohľad plastického chirurga na šijacie materiály

Každý vo svojej profesii hľadá ideálny pracovný nástroj. Nástroj, ktorý mu vyhovuje a uľahčuje mu prácu.
V prípade plastického chirurga sú nástrojmi skalpel, pinzeta, nožnice, ihly a kvalitný šijací materiál.
V tomto článku stručne rozoberiem, čo plastický chirurg očakáva od šijacieho materiálu.

Atraumatický steh

Atraumatický steh znamená, že niť v ihle nie je upevnená cez očko ihly, ale že niť je priamo zatavená do konca ihly a má prakticky rovnakú pevnosť ako samotná ihla. To znamená, že celý šijací materiál sa správa ako kompaktný systém, pričom ihla prechádza niťou úplne hladko a bez nerovností. Pri prenikaní do tkaniva prechádza ihla otvorom širokým len toľko, koľko je široký samotný šijací materiál. Tým sa minimalizuje traumatizácia tkaniva, cez ktoré ihla preniká.

Ostrá pevná ihla

Dĺžka šijacieho materiálu je zvyčajne 45 a 70 cm. Pri týchto dĺžkach je jasné, že ihla musí pri šití opakovane preniknúť do tkaniva - a preto musí byť dostatočne ostrá. Pokiaľ ide o pevnosť ihly - pri opakovanom uchopení ihly do ihly sa ihla často deformuje - pretože oceľ je nekvalitná a príliš mäkká. S takouto ihlou sa ťažko pracuje a všetky výhody sú potom potlačené.

Šicí techniky
Materiál závitov s ľahkým, neškriabajúcim priechodom a hladkým povrchom .To zodpovedá monofilu, ktorý je hladký a pri prenikaní tkanivami sa netrhá.Ďalším parametrom, ktorý chirurg požaduje, je, aby sa vlákno nekrútilo.Je veľmi nepríjemné, keď sa uzol nad ihlou, koniec nite sa vlní a krúti. Okrem toho by vlákno malo byť dostatočne poddajné, aby umožnilo vytvorenie dostatočného počtu uzlov bez samovoľného rozpletenia. Ak je niť príliš tuhá, uzly majú tendenciu sa rozpletať a potom je potrebné zaťažovať viac uzlov a uťahovať ich väčšou silou.

Cena

V dnešnej zložitej ekonomickej situácii je lekár, žiaľ, nútený sledovať aj tento faktor. A tak potom hodnotí parameter cena/výkon , kde porovnáva kvalitu materiálu s cenou výrobku.

Možno povedať, že v tomto ohľade šijací materiál od GMD v mene spoločnosti Medicross spĺňa najprísnejšie požiadavky.

Odkaz na predaj tu

Kontaktujte predajcu tu

Medicross s.r.o.
Chopinova 523/10
702 00 Ostrava
Česká Republika
IČO: 26845890
IČ DPH (DIČ): CZ26845890
Mastercard
Visa
Comgate
ApplePay
Čeština
cz
Slovak
sk
EUR