Inkontinencia

Inkontinenčné podložky
Inkontinenčné podložky
Vrecká na moč
Vrecká na moč
Plienkové nohavičky
Plienkové nohavičky
Najpredávanejšie
Ďalšie najpredávanejšie
Pomôcky na inkontinenciu
Zobraziť viac
O radení
Filtrovanie
podľa parametrov

Čo je inkontinencia

Inkontinencia je stav, pri ktorom človek nemá úplnú kontrolu nad močovým mechúrom alebo stolicou, čo vedie k nežiaducemu úniku moču alebo stolice. Tento problém môže postihnúť ľudí v každom veku, ale častejšie sa vyskytuje u starších ľudí.

Existujú rôzne typy inkontinencie. Najčastejšími formami sú stresová inkontinencia, keď moč uniká pri kýchaní, smiechu alebo zdvíhaní ťažkých predmetov, a urgentná inkontinencia, keď človek pociťuje náhlu potrebu ísť na toaletu a nedokáže ju kontrolovať. Môže sa vyskytnúť aj zmiešaná inkontinencia, ktorá je kombináciou týchto dvoch typov.

Inkontinencia môže byť spôsobená rôznymi zdravotnými problémami, ako sú slabé svaly panvového dna, problémy s prostatou u mužov, nervové poruchy alebo niektoré lieky. Môže byť tiež dôsledkom tehotenstva a pôrodu, starnutia alebo obezity.

Hoci je inkontinencia často nepríjemná a môže spôsobovať psychickú nepohodu, existuje množstvo liečebných postupov a pomôcok, ktoré môžu ľuďom s týmto ochorením pomôcť viesť normálny a aktívny život.

Zobraziť viac
Medicross s.r.o.
Chopinova 523/10
702 00 Ostrava
Česká Republika
IČO: 26845890
IČ DPH (DIČ): CZ26845890
Mastercard
Visa
Comgate
ApplePay
Filtrovať produkty
CenaStavVýrobcaLen skladomVypíše pouze produkty skladem
Čeština
cz
Slovak
sk
EUR