Ste lekár, zubár, veterinár, klinika alebo domov dôchodcov? Využite náš špeciálny program pre zdravotníckych pracovníkov a získajte prístup k zľavám, špeciálnym akciám a informáciám pre zdravotníckych pracovníkov!!! Registrácia v našom e-shope TUa potom nám pošlite svoje identifikačné číslo na obchod@medicross.cz (do predmetu uveďte ''Zľava - profi'') a my vám nastavíme trvalú individuálnu zľavu na všetky nákupy.

Inkontinencia

Inkontinenčné podložky
Inkontinenčné podložky
Vrecká na moč
Vrecká na moč
Plienkové nohavičky
Plienkové nohavičky
Najpredávanejšie
Ďalšie najpredávanejšie
Pomôcky na inkontinenciu
Zobraziť viac
O radení
Filtrovanie
podľa parametrov

Čo je inkontinencia

Inkontinencia je stav, pri ktorom človek nemá úplnú kontrolu nad močovým mechúrom alebo stolicou, čo vedie k nežiaducemu úniku moču alebo stolice. Tento problém môže postihnúť ľudí v každom veku, ale častejšie sa vyskytuje u starších ľudí.

Existujú rôzne typy inkontinencie. Najčastejšími formami sú stresová inkontinencia, keď moč uniká pri kýchaní, smiechu alebo zdvíhaní ťažkých predmetov, a urgentná inkontinencia, keď človek pociťuje náhlu potrebu ísť na toaletu a nedokáže ju kontrolovať. Môže sa vyskytnúť aj zmiešaná inkontinencia, ktorá je kombináciou týchto dvoch typov.

Inkontinencia môže byť spôsobená rôznymi zdravotnými problémami, ako sú slabé svaly panvového dna, problémy s prostatou u mužov, nervové poruchy alebo niektoré lieky. Môže byť tiež dôsledkom tehotenstva a pôrodu, starnutia alebo obezity.

Hoci je inkontinencia často nepríjemná a môže spôsobovať psychickú nepohodu, existuje množstvo liečebných postupov a pomôcok, ktoré môžu ľuďom s týmto ochorením pomôcť viesť normálny a aktívny život.

Zobraziť viac
Medicross s.r.o.
Chopinova 523/10
702 00 Ostrava
Česká Republika
IČO: 26845890
IČ DPH (DIČ): CZ26845890
Mastercard
Visa
Comgate
ApplePay
Filtrovať produkty
CenaStavVýrobcaLen skladomVypíše pouze produkty skladem
Čeština
cz
Slovak
sk
EUR